Як працює система Прозорро.Продажі

Як працює система Прозорро.Продажі

Як працюють публічні аукціони Прозорро.Продажі щодня публікує багато відкритих тендерів. Відповідно до цього Закону органи та організації держави та регіонального самоврядування зобов’язуються закуповувати всі роботи, послуги та товари шляхом державних закупівель. Продавці можуть конкурувати з однаковими правами за можливість надавати ці роботи, послуги та товари.

Товари системи Прозорро.Продажі

Багато людей, які мають намір взяти участь в аукціоні, не завжди розуміють, з чого краще почати або як стати повноправним учасником. Насправді, система продажу Prozorro.Sale, створена урядом, є вкрай простою, однак у процесі реєстрації на подібні аукціони є ще декілька нюансів, про які йтиметься далі. Prozorro.Sale відображає систему продажів, усілякі лоти. Система має величезну кількість електроніки, побутової техніки та одягу. Паралельно в цій же системі є можливість купувати або публікувати на продаж нерухомість, землю чи автомобілі.

Процедура торгів схожа на інші аукціони, але все ж є деякі відмінності. Наприклад, на платформі Prozorro недопустима нечесність щодо учасників процесу. Усі вони мають рівні права та будуть дотримуватись законів платформи Prozorro.Sale, які вимагають відкритості та чесності. Коли учасник не дотримується умов участі в аукціоні, то це відразу стає спадщиною громадськості, відслідковувати тендери може будь-хто.

Перевага платформи Prozorro.Sale в тому, що лоти купують і продають за вигідною ціною, а не за знижкою, як це часто буває на закритих аукціонах. Щоб бути оголошеним переможцем, вам часто потрібно змінити свою ставку. На сайті немає хабарництва чи нечесних операцій. Оголошення таких аукціонів змушує навіть тих, хто раніше укладав нечесні угоди, почати сумлінно працювати на платформі Прозорро.Продажі.

Внесення змін до плану закупівель на рік у системі Prozorro.Sale

Відповідно до статті 11 та прикінцевих положень Законодавчого указу № 922 план закупівель формується Органом та тендерним комітетом (до 01.01.2022). Уповноважена особа створює план закупівель на рік в електронній системі закупівель. Ця подія підтримується протоколом із зазначенням дня. Залежно від того, хто здійснює закупівлі у компанії-замовника – уповноважена особа чи тендерний комітет, вони повинні організувати та належним чином скласти протокол про складання плану закупівель на рік.

Крім того, слід створити ще й коригування – протокол про внесення змін до плану закупівель на рік. Закон не містить вимог щодо підписання плану закупівель на рік на паперових носіях, а вказує лише оприлюднювати його в електронній структурі закупівель. Але при формуванні протоколу про прийняття плану закупівель на рік або вилучення змін до нього уповноважена особа або тендерний комітет зобов’язані показати, що він безперечно заявляє. Через це план на рік все ще створюється поза цифровою системою закупівель. Але основними стають дані про закупівлі в планах, опубліковані в системі закупівель.

Отже, закупівля вноситься в план виходячи з потреби за рік, дані про всю заплановану закупівлю записуються до її проведення. Але що робити клієнту, якщо потреба змінилася за рік? У цьому випадку замовнику необхідно внести зміни до річного плану закупівель. Зміни до плану, як і, власне, до самого річного плану зобов’язані оприлюднити електронна система закупівель протягом п’яти календарних днів. днів з дня їх прийняття.

Конфісковане майно в системі Prozorro.Sale

На даний момент кожен мешканець України чекає від влади рішення щодо продажу майна під арештом через віртуальні платформи системи Prozorro.Sale. Цей напрямок може бути найефективнішим, але монополізація кругообігу прострочених активів певними «власними» людьми закриває доступ до аукціону для більшості інших учасників. 

З кожним роком кількість арештованого та конфіскованого майна лише збільшується – такий стан безпосередньо створюється закритим доступом широкого кола покупців до майна банківських боржників. Наразі вилучене або зупинене через борг за кредитами майно реалізується лише через державну систему електронних аукціонів затриманого майна. 

Фактично в цьому циклі державна система є монополістом, але завершені аукціони відкриті для всіх українців, крім того, ЗМІ публікують скандали та порушення, пов’язані з продажем майна, яке знаходиться під арештом, нерухомість спеціально продається за зниженою вартістю, підлаштовуючись під конкретного клієнта. 

Майданчики електронних аукціонів Prozorro.Sale, навпаки, вони прозорі та відкриті для всіх, хто бажає взяти участь в аукціоні. У природних умовах величезна кількість кваліфікованих замовників створює середовище чистої конкуренції, а це означає, що майно, вилучене митницею чи Державною виконавчою службою, буде продано за максимально можливими цінами. Своєю відкритістю та рівними правами для всіх платформа Prozorro.Sale дуже скоро заслужила довіру керівництва компанії. За статистикою, люди з великим інтересом беруть участь у дійсно доступних аукціонах, які проводять незалежні веб-сайти, як Українська енергетична біржа, на котрій можна купити землю sale.ueex.com.ua/filter/land-parcel чи інший товар методом аукціону.